Handlowiec- kto to taki?

images (28)Handlowiec, sprzedawca, przedstawiciel. Wiele nazw, które pakują nam wszystko do jednego worka. Nic bardziej mylnego. Marta jest handlowcem od kilku lat. W zakres jej obowiązków wchodzi wyszukiwanie najkorzystniejszych ofert wśród dostawców towarów i usług. Poznała już dobrze specyfikę swojej branży.Swoimi działaniami wspiera rozwój firmy.

Kim zatem jest handlowiec? To osoba kontaktująca się z partnerami innych firm, prowadząca rozmowy handlowe negocjując najlepsze warunki. Przygotowuje również umowy zgodne z ustalonymi wcześniej kryteriami. Handlowiec dokumentuje zakupy i sprzedaż towarów będących w asortymencie firmy. Generuje dla niej największe zyski.

Pracując dla firmy produkcyjnej w Białymstoku, drugim co do gęstości zaludnienia mieście w Polsce, Marta  samodzielnie nawiązuje kontakty, odwiedzając klientów i składając im dostosowane do ich potrzeb oferty handlowe. Niekiedy jednak firma posiada własną bazę klientów, którą udostępnia handlowcom. Praca handlowca to zarówno praca biurowa jak też w terenie. Praca w biurze wiąże się: z wielogodzinną pracą przy komputerze i obsłudze innych urządzeń biurowych, organizacją zaopatrzenia firmy w towary lub ich sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *