Klient nasz Pan

Klient i jego satysfakcja jest priorytetem dla każdego handlowca. Na czym w takim razie polega rola handlowca? Do jego zadań należy między innymi rozwijanie sieci sprzedaży poprzez aktywną prezentację przygotowywanych ofert. Niezwykle ważne jest również umiejętne utrzymywanie stałych klientów. Skuteczne prowadzenie negocjacji handlowych jest korzystne dla obydwu stron.

images (30)

Mówiąc o klientach warto dokonać dokładnego rozróżnienia: klient w układzie B2B w procesie sprzedaży wydaje pieniądze swojego pracodawcy, w układzie B2C swoje własne. Nie można zatem w jednakowy sposób podchodzić do kwestii sprzedaży w przypadku tych klientów.

– Obsługując klienta w układzie B2C naruszamy jego wolny czas, zakłócając jego plan dnia, musimy zatem liczyć się z wynikającymi z tego faktu trudnościami- mówi pani Ola, handlowiec z Opola. Obsługując klientów układu B2C nie znamy również jego preferencji, rzadko mamy możliwość przeprowadzenia wywiadu dlatego sprzedaż jest najczęściej improwizowana i jej rezultat zależy w dużej mierze od umiejętności sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *