Cechy profesjonalnego Handlowca

cechy profesjonalnego handlowca

Nie ma ludzi niezastąpionych, tak samo nie ma ludzi idealnych. Ale są osoby, które do tego ideału dążą i niewiele im brakuje. W zawodzie Handlowca, pewne cechy charakteru, zdobyte umiejętności i odpowiednie nastawienie prowadzą do sukcesu, czyli do profesjonalizmu i efektywnego wykonywania swojej pracy – realizacji planów sprzedażowych na odpowiednim poziomie.

Komunikatywność to podstawa pracy na stanowisku Przedstawiciela Handlowego. Umiejętność nawiązania i utrzymania kontaktu z klientem, zrozumiałego przekazywania informacji, doboru odpowiedniego poziomu języka rozmowy adekwatnego do wybranego rozmówcy.

Budowanie stałych i przyjacielskich relacji z klientem, pozytywne, przyjazne nastawienie, miła aparycja, uśmiech, zaangażowanie, szybka i skuteczna pomoc w każdej sytuacji. Wreszcie – nastawienie na klienta, swoisty rodzaj empatii oraz dbałość o wysoką jakość obsługi.

Orientacja na cel. Wysoka motywacja do pracy i osiągania wyników na określonym poziomie, a przy tym duża determinacja w działaniu.

Szczegółowa wiedza na temat oferowanych produktów i usług. Handlowiec musi służyć radą i umieć odpowiedzieć na wszelkie pytania ze strony klienta oraz posiadać rzeczowe argumenty.

Odporność na stres i duża dawka cierpliwości. W trudnych sytuacjach zapanowanie nad emocjami oraz załagodzenie konfliktu to nie lada sztuka, której w zawodzie handlowca trzeba się nauczyć, bo nie wszyscy klienci są zawsze mili, zdarzają się patowe sytuacje w których trzeba umieć wyjść z twarzą i pozytywnym zakończeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *